Home Belediye “Macbeth” Ankara seyircisini büyüledi

“Macbeth” Ankara seyircisini büyüledi

by nnpbn

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Eskişehir’de her gösteriminde izlenme rekorları kıran “Macbeth” adlı oyunu ile Ankara Devlet Tiyatrosu’nda dolu dolu iki temsil gerçekleştirdi.

10-11 Mayıs Tarihlerinde Ankara Devlet Tiyatrosu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde izleyici ile buluşan, dünyaca ünlü oyun yazarı William Shakespeare’in en önemli klasiklerinden sayılan “Macbeth” oyununun Ankara biletleri günler öncesinden tükenmişti. Her iki gün de dolu salonda seyirci ile buluşan Eskişehir ekibi, performansları ve etkili oyunculukları ile izleyenleri adeta büyülediler. Her iki oyunun bitiminde alkış yağmuru başlatan Ankaralı tiyatro severler, Eskişehir Şehir Tiyatrosu sanatçılarını gururlandırdılar.

Yönetmenliğini, usta rejisör Barış Erdenk’in üstlendiği, Sabahattin Eyüboğlu’nun Türkçeleştirdiği ve Özlem Belkıs’ın uyarladığı oyunun dekor tasarımını Emre Satı, kostüm tasarımını Medina Almaç Yavuz, ışık tasarımını Kerem Çetinel ve hareket düzenini Sibel Erdenk gerçekleştirdi. Oyunun müzikleri ise Gürkan Çakıcı’ya ait.

Devlet Tiyatrosu yetkililerinin yanı sıra, Ayşegül Yüksel, Mehmet Atay, Türel Ezici, İlker Çetin’in de aralarında bulunduğu tiyatro camiasından birçok yazar, tiyatro jürisi, yönetmen ve oyuncunun davetli olarak katıldığı gösterimler büyük beğeni topladı. Şehir Tiyatroları sanatçıları Ali Eyidoğan, Tolga Tümer, Mert Kırlak, Pınar Bekaroğlu Ciotta, Yalçın Özen, Gonca Yakut ve Berkay Gökçek’ten oluşturulan kadro ile sahnelenen oyunun sonrasında izleyiciler, sanatçılar ile fotoğraf çektirmek ve tebriklerini iletmek için sıraya girerken, “Bu sezon Ankara’da izlediğimiz en iyi oyun Macbeth oldu” diyerek düşüncelerini dile getirdiler.  

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment