Home Ekonomi Kimteks’ten temel atma

Kimteks’ten temel atma

by nnpbn

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş, Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisinin temeli atılacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

”28.03.2022 tarihinde yaptığımız açıklamada, şirketimizin taslak halka arz izahnamesinde Düzce’de bir tesis kurmak üzere Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde arsa tahsisi için anlaşma gerçekleştirildiği, 17,015 metrekare üzerinde ilk aşamasında 50 bin ton poliüretan üretimi amaçlı üretim tesisinin bina projelendirmesinin devam etmekte olduğu, inşaat çalışmalarına başlanmasının hedeflendiği ayrıca poliüretan üretimi yanında 5 bin ton kapasiteli bir PET geri dönüşüm tesisi ve 10 bin ton eva granül hammadde üretim kapasitesini devreye almayı planladığı, Düzce’de kurulacak olan söz konusu üretim tesisinin bina ve altyapı projelendirmesinin tamamlandığı, bina inşaatı konusunda Pekintaş A.Ş ile anlaşma yapıldığı bilgisi paylaşılmıştır.
Şirketimizin Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde bulunan yeni fabrika binamıza çatı üzeri güneş enerjisi santrali yatırımı yapılmasına karar verildiği ve GES yatırımı için Schmid Pekintaş Güneş Enerji Sistemleri San. ve Tic. A.Ş ile anlaşma yapıldığı da ayrıca paylaşılmıştır. Söz konusu Düzce Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak üretim tesisinin yapımı için bugün temel atma töreni gerçekleştirilecek.”
 

Hibya Haber Ajansı

Related Posts

Leave a Comment