img

Ünlü moda tasarımcısı Emre Erdemoğlu Moda Direktörü oldu


Geçtiğimiz günlerde sonbahar-kış koleksiyonu defilesinde Murat Dalkılıç’ın yürümesiyle çok konuşulan tasarımcı Emre Erdemoğlu, genç yetenekleri moda sektörüne kazandırmak için eğitim verecek.

 

Geleceğin moda profesyonellerini İstanbul ve Londra’da yenilikçi eğitimlerle buluşturan Altier Academy, modayla ilgili tüm alanlardaki global vizyonu ve kalitesiyle akademik içeriğini gerçek hayatla buluşturmaya devam ediyor. Yerli ve Yabancı Moda endüstrisinin profesyonel tecrübesine sahip moda tasarımcılarıyla başarılı projelere imza atan Altier Moda Akademisi, 2020- 2021 eğitim dönemi moda direktörlüğü için Emre Erdemoğlu ile anlaştı.

 

Erdemoğlu, geleceğin Moda Tasarımı, Stilistlik ve Modelistlik öğrencilerini ve moda eğitmenlerini, yıl boyunca teori ve teknik akademik programları yöneterek koçluk yapacak. Ayrıca koleksiyon sunumu hazırlıkları, moda tasarımcıları ve sektörel buluşmalarla trunk show, workshoplar, trend sunum ve farklı projelerle düzenleyerek, genç yetenekleri tam nitelikli olarak iş hayatına hazırlayacak.

 

Altier Academy ile imzaladığı anlaşma sonrası tasarımcı Emre Erdemoğlu ; ‘ Tüm moda bölümlerin müfredatlarını eğitmenler ile revize ettik. Öğrenciler mezun olduktan sonra bir moda tasarımcısı olarak iş hayatında hangi aşamalardan geçip ne uygulayacaksa ona göre tüm detayları güncelledik. Hedefim trendleri, kumaşları, renkleri ve aksesuarları çok iyi bilen tasarımcıların yetişmesini sağlamak. Bu bir çizim kursu değil, uluslararası hedefleri olan bir moda akademisi, bu yüzden burada moda direktörü olmak beni çok mutlu etti. Gelecekte bu mesleği seçecek olan gençlere tavsiyem yoğun ve disiplinli bir çalışma temposuna hazırlarsa, eğer kendi markasını oluşturmak, profesyonel firmalarda çalışmak istiyorlarsa bunu göze alarak eğitim almaya gelmeliler’ dedi

 

2020- 2021 Altier Moda Akademisi’nin akademik programlarının ortak teması olan ‘Sürdürebilir Moda’ ile öğrencilere farklı bir yön ve bakış açısı sağlamayı hedefliyor.

 

Emre Erdemoğlu Hakkında:

Emre Erdemoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerini yüksek lisans eğitimiyle sağlamlaştıran tasarımcı Haliç Üniversitesi’nde eğitim vermeye başladı. Bir çok üniversitede seminer ve söyleşilere katıldı. İlk Koleksiyonu “Sandık Lekesi” ile EİB Moda Tasarım Yarışması’nda 2.lik ödülü aldı. Bunun üzerine ulusal ve uluslararası bir çok yarışmada ödüller aldı. Ardından İtalya’ya davet edilen tasarımcı ilk defilesini İtalya’da gerçekleştirdi. Yurt içi ve dışında çeşitli fuar ve organizasyonlarda bir fiil yer alan Erdemoğlu “Pitti İmagine Uomo” erkek moda fuarında son 5 sezondur koleksiyonlarını sergilemektedir.2012 yılında İtalya’da 5. defilesini gerçekleştiren Emre Erdemoğlu son koleksiyonuyla ödüle layık görüldü. Aynı yıl “Emre Erdemoğlu” markasını kurdu. Çeşitli firmalara danışmanlık yapan Erdemoğlu kendi adını taşıyan markasını, “İstanbul Fashion Incube” bünyesinde satışa sundu. Ardından ikinci koleksiyonunu ilk kez Beymen Blender mağazasında satışa sunan tasarımcı, Vogue Italia’nın dikkatini çekerek, Turkish Leather Brand ile ortak bir projede buluştu. Vogue Italia için 8 sayfalık özel bir moda çekimi gerçekleştiren Erdemoğlu,2009-2017 yılları arasında çok sayıda tekstil firması için ‘Tasarım Danışmanlığı’ yaptı. Tasarımcı, halihazırda kendi koleksiyonları dışında markalara koleksiyonlar hazırlamakta ve eğitimler vermektedir.


Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.